بالابر : قیمت بالابر صنعتی - خانگی - فروشگاهی - هیدرولیک و نفربر

بررسی انواع بالابر در چند دقیقه!

برای بالا رفتن و دسترسی به ارتفاع راه­های زیادی وجود دارد، یکی از آنها کمک گرفتن بالابر از نردبان یا چهارپایه است. اما فکر کنید برای دستیابی به نقاط بالاتر یا ساختمان­های چندطبقه چه باید کرد؟ آیا باز هم می­توان از روش قبل استفاده کنیم؟ بدون هیچ معطلی جواب خیر است.

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه تجهیزات هیدرولیکی، وسیله­ای به نام بالابر بعد از رشد صنعت خودروسازی وارد زندگی انسانها شد. اولین نوع بالابر ساخته شده را هم می­توان به بالابر آکاردئونی اشاره نمود. شاید در نگاه اول بالابر یک وسیله ساده به نظر بیاید، و می­پندارید که تنها برای دسترسی به ارتفاع آن را تولید کرده­اند، باید بگوییم که انواع بالابر کاربردهای زیادی در زندگی ما داشته و یک دستگاه کاربردی در صنعت ساختمان سازی محسوب می­شود.

بالابر انواع مختلفی دارد که در این مطلب سعی داریم بیشتر آنها را به شما معرفی کنیم. اما بهتر است قبل از معرفی انواع بالابر ، توضیح مختصری از بالابر این وسیله کاربردی داشته باشیم.

بالابر : قیمت بالابر صنعتی - خانگی - فروشگاهی - هیدرولیک و نفربر

بالابر در یک نگاه

بالابر بدون تردید یکی از تجهیزات مهم در صنعت و سهولت در دسترسی به نقاط دور است. بالابر به دستگاهی گویند که بار یا نفر را حمل کرده، یا برای کار در ارتفاع، انتقال بار در کارخانه و ساختمان سازی را برعهده دارد. مکانیزم­های بالابری در بالابر های مختلف متفاوت است و در حالت کلی به دو دسته سیار و ثابت تقسیم می­شوند.

انواع بالابر ثابت خود چند مدل از قبیل هیدرولیکی، زنجیری، کابلی و ترکیبی داشته و افراد بنا به فعالیت خود از آنها استفاده می­کنند. اما می­توان گفت نوع بالابر هیدرولیکی در بین بالابرها ایمن­تر است. به طور معمول، در بالابر ثابت یک محفظه به پهنای بالابر بر روی زمین کنده می­شود، تا پلتفرم آن بعد از جمع شدن درون آن قرار گیرد.

بالابرهای سیار را می­توان به دو طریق، دسترسی­های فقط عمودی یا عمودی- افقی استفاده کرد. بالابر سیار همانند بالابر ثابت به چند دسته تقسیم خواهد شد. برای نوع فقط عمودی آن می­توان به بالابرهای قیچی، کشویی، آکاردئونی، ستونی اشاره کرد، برای افقی-عمودی تلسکوپی، مفصلی و ترکیبی را نام برد.

در این مطلب با این بالابرها آشنا می­شوید:

 • بالابر خانگی
 • بالابر فروشگاهی
 • بالابر هیدرولیک
 • بالابر صنعتی

کاربرد بالابر خانگی چیست؟

بالابر خانگی همانطور که از نامش پیداست، در ساختمان­های مسکونی کاربرد دارد. بالابر خانگی به دلیل اینکه باید صدای کم و امنیت بالایی در ساختمان­های مسکونی داشته باشد، در دسته بالابر هیدرولیک داشته و اکثر موارد استفاده آن، برای بالا بردن افراد سالمندی بوده که نمی­توانند از پله­ها استفاده کنند. اما گاهی اوقات، در زمان اسباب کشی یا انتقال بار به طبقات هم از بالابر خانگی استفاده می­شود. مزایای بالابر خانگی شامل مواردی از قبیل صدای کم، صرفه جویی در مصرف برق، امنیت بالا، انتخاب ظرفیت به دلخواه، دسترسی به ارتفاع بالا است.

انواع بالابر خانگی از برق تک فاز یا سه فاز کار کرده و بیشتر آنها، امکان کارکرد با برق ups را دارند. برق ups سبب می­شود که در مواقع اضطراری که برق ساختمان قطع شده، بتوان از بالابر خانگی بدون دردسر و مشکلی استفاده کرد. در واقع، کارکرد با برق ups یکی از بهترین ویژگی­های بالابر خانگی بوده ، زیرا زمانی­که برق ساختمان قطع است و افراد سالمند بخواهند به بیرون از خانه یا حتی به خانه برگردند، به هیچ مشکلی بر نمی­خورند.

قیمت بالابر خانگی

قیمت بالابر خانگی گاهی متفاوت است و این خود، بستگی به بزرگ یا کوچک بودن خانه یا تجهیزاتی بوده که به آن اضافه می­کنید. شما می­توانید قبل خرید بالابر خانگی با شرکت سازنده توافق کرده و نیازهای خود را بیان نمایید، سپس آنها پیش از ساخت قیمت بالابر خانگی را به شما اعلام خواهند کرد. مسلما، خانه­های کوچک­تر بالابر خانگی آنها کوچکتر و قیمت کمتری دارد. افراد سالمند، ولیچری و جانباز نیازمند نصب بالابر خانگی هستند.

با کاربرد بالابر فروشگاهی آشنا شوید

یکی دیگر از انواع بالابر ، بالابر فروشگاهی است. به طور حتم، زمانی­که به فروشگاه­ها می­روید با بالابر فروشگاهی برخورد کرده­اید و با آن آشنا هستید. بیشترین کاربرد بالابر فروشگاهی یا بالابر مغازه­ای،  برای حمل بار به طبقات مختلف یک فروشگاه خواهد بود. بالابر فروشگاهی از الکتروموتور ، گیربکس ، قرقره و سیم بکسل ، شاسی بالابر و ناودانی و میکروسوئیچ ها ساخته شده. به طور معمول، از بالابر فروشگاهی ۳۰۰ در مغازه­ها استفاده می­شود و می­توان بنا به ظرفیت و حجم بار، توان موتور و گیربکس را طراحی کرد. مکانیزم ساخت بالابر فروشگاهی ، مانند بالابر خانگی از نوع بالابرهای هیدرولیک بوده و دارای ویژگی­هایی نظیر حرکت روان و سریع، بدون سروصدا، امنیت بالا است. قیمت بالابر فروشگاهی بنا به حجم، ابعاد، جنس و تجهیزات ویژه فرق دارد و باید قبل خرید بالابر فروشگاهی نیاز خود و تجهیزات را با شرکت تولید کننده درمیان بگذارید، تا قیمت بالابر فروشگاهی شما را اعلام کنند.

بالابر هیدرولیک ، امن­ترین بالابر

یکی از امن­ترین و پرفروش­ترین نوع بالابر در ایران، بالابر هیدرولیک نام دارد. بالابر هیدرولیک به انواع مختلفی از قبیل بالابر خانگی، بالابر هیدرولیک فروشگاهی، بالابر انبار هیدرولیکی، بالابر متحرک، بالابر رستورانی هیدرولیکی، بالابر هیدرولیک کفی، بالابر صنتعی و نفربر تقسیم شده است. در ابتدا بالابر هیدرولیک در کارخانه­ها و انبارهای بزرگ کاربرد داشت و خیلی سریع، حمل و انتقال بار و افراد را انجام می­داد. اما با گذشت زمان و مشاهده نیاز آن در زندگی، هم­اکنون از بالابر هیدرولیک علاوه بر حمل بار، برای جابجایی افراد استفاه می­شود. زمانی­که موتور بالابر را روشن می­کنیم، بالابر هیدرولیک به سمت بالا حرکت کرده و برای حرکت به سمت پایین کافیست، شیر برقی بالابر هیدرولیک را روشن نماییم. همانطور گفتیم، بالابر هیدرولیک جزء اولین بالابر ایمن و مطمئن نام دارد و آن هم به دلیل، سوئیج­های حرارتی و شیرهای اطمینان بالابر هیدرولیک خواهد بود.

چرا بالابر هیدرولیک ؟

 • امنیت و اطمینان بالا
 • حرکت روان در عین سروصدای پایین
 • اشغال فضای کم
 • عملکرد آسان و سریع
 • هزینه پایین
 • عدم نیاز به موتورخانه برای بالابر هیدرولیک
 • عمر بالای قطعات بالابر
 • دارای سنسور زیر سبد
 • دارای راندمان بالا
 • افزایش و کاهش نیرو بنا به نیاز
 • مجهز به سامانه الکتروهیدرولیک

قیمت بالابر هیدرولیک بستگی به نوع، ابعاد، ارتفاع کاری بالابر هیدرولیک خواهد بود. از این رو، قیمت بالابر هیدرولیک بسته به نیاز افراد در اماکن متفاوت فرق دارد. افراد قبل از ساخت ابعاد و تجهیزات مورد نظر خود را با شرکت­های سازنده در میان گذاشته و پیش از سفارش، می­توانند از قیمت بالابر هیدرولیک باخبر شوند.

کاربردهای بالابر صنعتی

بالابر صنعتی اغلب در محیط­های کارگاهی و صنعتی کاربرد دارند، با انواع بالابر صنعتی می­توان به نقاط با ارتفاع زیاد دسترسی پیدا کرد و یا بارها را انتقال داد. بالابر صنعتی در دو نوع ثابت و متحرک دسته بندی می­شوند. برای حمل افراد، انجام امور خدماتی مانند رنگ آمیزی یا تمیز کردن شیشه­های برج از نوع بالابر صنعتی متحرک، همچنین برای حمل بار از بالابر صنعتی ثابت استفاده می­کنند. از انواع بالابر صنعتی می­توان تا ارتفاع ۲۱ متر برای حمل بار و افراد در کارگاه­ها، انبار و اماکن تجاری-صنعتی استفاده کرد و به نقاطی که دسترسی به راحتی امکانپذیر نیست، دست یافت.

کارایی بالابر صنعتی مانند دیگر انواع بالابر به کمک برق شهری است. همچنین اکثر آنها مجهز به سیستم ups هستند. سیستم ups در بالابرها بسیار کاربرد داشته و به کمک آن می­توان، حتی در صورت نبود برق به ادامه کار خود پرداخت. اهمیت وجود این سیستم را در هنگام تمیز کردن شیشه­های ساختمان کاملا مشهود خواهد بود.

انواع بالابر صنعتی ثابت

نوع ثابت بالابر صنعتی ، به طور معمول برای انتقال و جابجایی بارهای سنگین، حمل خودرو، همسطح سازی کاربرد دارند. بالابرهای ثابت در حالت کلی به سه دسته اصلی جک مستقیم، آکاردئونی، زنجیری و کابلی(ترکیبی) تقسیم می­شوند.

 • بالابر ثابت جک مستقیم:
 • در مدل جک مستقیم، جک بالابر در زیر پلتفرم قرار می­گیرد و مستقیم به میز بار متصل و سبب حرکت بالابر به سمت بالا خواهد شد.
 • بالابر ثابت آکاردئونی:
 • به کمک این مکانیزم می­توان ارتفاع مورد نیاز را تنظیم کرد.
 • بالابر ثابت زنجیری و کابلی(ترکیبی):
 • چرخ زنجیر یا قرقره کابلی نیمی از کورس را طی و پس از آن، نیرو به کمک زنجیر یا کابل به میزکار منتقل و کل مسیر طی می­شود.

 

 

امکانات و تاثیر آن بر روی قیمت بالابر صنعتی

مکانیزم اکثر بالابرهای صنعتی ، از نوع هیدرولیک و بدون سروصداست. اما همانطور که قبلا که به آن اشاره کرده­ایم، در زمان تهیه بالابر می­توانیم هر یک از موارد از قبیل نوع ، ابعاد، ظرفیت بالابر، ایمنی و نوع کاربرد بالابر صنعتی را مشخص کنیم که همه این موارد، بر روی قیمت بالابر صنعتی تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

معرفی بالابر غذابر

یکی دیگر از انواع بالابر، بالابر غذابر یا رستوان نام دارد. این نوع بالابر همانطور که از نامش مشخص است برای جابجایی و حمل غذا در رستوران­ها یا هتل استفاده می­شود. به طور معمول، سیستم باز شدن بالابر غذابر را به صورت عمودی و افقی طراحی می­کنند.

1 Apr 2019

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)